Miarodajne leczenie to takie, którego skuteczność można udowodnić i właśnie dlatego w RSQ Technologies pomagamy mierzyć i obiektywizować medycynę. Na rynku pojawił się właśnie system, który ma zrewolucjonizować podejście lekarzy, fizjoterapeutów i trenerów personalnych do badania i analizy zakresu ruchów człowieka.

Kochani, poznajcie RSQ Motion. To połączenie sztucznej inteligencji z czujnikami ruchu. Ten bezprzewodowy i przenośny system umożliwia monitorowanie i analizę ruchu. Jest zdecydowanie bardziej precyzyjny niż jakikolwiek goniometr.

Łatwo, wygodnie i estetycznie

Wierzymy, że sport, medycyna i fizjoterapia potrzebują radykalnej zmiany w myśleniu o analizie ruchu. I właśnie dlatego postawiliśmy na zestawy czujnikowe, które łączą się z telefonem przez Bluetooth, są łatwe do połączenia z dokumentacją medyczną i estetycznie wyglądają. – Najważniejsza jest wygoda użytkownika. Wiemy, że w gabinetach głównym problemem jest brak czasu. Dlatego podłączenie tych czujników musi być bardzo proste, a dodatkowo taki zestaw powinien być przenośny. Dlatego RSQ Motion można spakować do plecaka i jechać z nim na stadion, by np. badać sportowców – podkreśla prezes RSQ Technologies, Bartłomiej Lubiatowski.

Jak wykorzystać RSQ Motion?

RSQ Motion jest totalną innowacją pod względem pomiaru, diagnostyki, analizy i monitorowania narządów układu ruchu. To certyfikowany wyrób medyczny, oparty o czujniki inercyjne, który pozwala m.in. na kontrolowanie zespołów przeciążeniowych oraz trafną diagnozę zmian zwyrodnieniowych stawów. Jednym z głównych zastosowań systemu jest badanie propriocepcji, czyli czucia głębokiego pacjenta. System doskonale sprawdzi się w również badaniu ROM (range of motion), czyli pomiarze zakresu ruchów człowieka.

RSQ Motion pozwala na stworzenie szczegółowych badań. Wszystkie dane są bezprzewodowo przesyłane do aplikacji RSQ Motion Analytics, w której na żywo widać pomiar ruchu człowieka. System jest dostosowany do wsparcia i pozytywnego wpływu na pacjentów w trakcie rehabilitacji. Osiągnięcie pełnej sprawności jest lepiej zrozumiałe zarówno dla specjalistów, jak i ich podopiecznych. Dojście do zdrowia nawet po bardzo skomplikowanych złamaniach lub uciążliwych urazach kończyn jest dzięki temu miarodajne. Aplikacja dostarcza kompleksowych informacji na temat stanu pacjentów zarówno w trakcie rehabilitacji i leczenia pooperacyjnego, jak i po zakończeniu terapii – na przykład podczas badania kontrolnego.

Premiera z udziałem Maestro

Podczas 29. SECEC-ESSE w Poznań Congress Centre na Międzynarodowych Targach Poznańskich system RSQ Motion został zaprezentowany podczas występu na żywo Janusza Wawrowskiego – międzynarodowej sławy skrzypka pochodzącego z Konina. Maestro został uzbrojony w specjalne sensory (wchodzące w skład systemu RSQ Motion), które na żywo rejestrowały każdy jego ruch. Wyniki tych pomiarów zrecenzował natomiast dr n. med. Paweł Cisowski z Rehasport Clinic. Poniżej prezentujemy nagranie z tego wydarzenia.

Jak działa RSQ Motion?

RSQ Motion sprawia, że komputery, tablety i smartfony czują ruch tak jak czuje go człowiek, kiedy zamyka oczy i wyciąga rękę. Ten zmysł nazywa się propriocepcją, czyli czuciem głębokim. Czujniki inercyjne da się zaprogramować tak, żeby były propriocepcją dla komputerów. Te wykorzystywane w systemie RSQ Motion składają się z akcelerometru, żyroskopu oraz magnetometru, które zbierają wszystkie informacje. Dzięki temu podają pomiary z dokładnością do 0,3 stopnia i są o wiele bardziej dokładne niż wykorzystywane do tej pory w gabinetach medycznych goniometry.