Końcówka każdego miesiąca to czas aktualizacji RSQ Doctor i RSQ Clinic. W tym miejscu znajdziesz informacje o wszystkich nowych funkcjach w aplikacjach RSQ Doctor i RSQ Clinic – programach do dokumentacji medycznej i zarządzania gabinetem.

To dzięki Wam – lekarkom, lekarzom i naszym użytkownikom, nadajemy kierunek rozwojowi aplikacjom RSQ. Bardzo Wam dziękujemy za każdą sugestię odnośnie Waszych potrzeb. Zobacz, jakie nowości wprowadziliśmy w ostatnim czasie!

Listopad 2022

RSQ Doctor i RSQ Clinic

- GABINETY - Funkcja umożliwia tworzenie, usuwanie oraz przypisywanie gabinetów do wizyt. Listę swoich gabinetów stworzysz w RSQ Clinic - module dla administracji i rejestracji. Następnie dzięki temu podczas umawiania wizyty w terminarzu RSQ Doctor lub RSQ Clinic możesz określić, w którym gabinecie zostanie przeprowadzona.

- PRZYCISK DO PANELU ZARZĄDZANIA SUBSKRYPCJAMI I PŁATNOŚCIAMI - Przycisk kierujący do platformy administracyjnej RSQ ID, w której możesz sprawdzić status swoich subskrypcji, płatności oraz faktury, w programie RSQ Doctor znajdziesz w zakładce „Ustawienia” pod nazwą „RSQ ID – Zarządzaj kontem”. W programie RSQ Clinic po kliknięciu w logo w lewym górnym rogu rozwiniesz zakładkę i tam znajduje się nowy przycisk „Zarządzaj kontem”.

RSQ Doctor

- USUWANIE ZAŁĄCZNIKÓW - W trakcie trwania wizyty przez pomyłkę dodany nieodpowiedni załącznik możesz z łatwością usunąć jednym kliknięciem. Wystarczy w zakładce załączniki wybrać załącznik, który chcesz usunąć i kliknąć w ikonkę śmietnika.

ZAŁÓŻ KONTO I DZIAŁAJ Z RSQ

Jeśli szukasz najbardziej intuicyjnego programu do dokumentacji medycznej z zespołem wsparcia technicznego i prawnego, który zmieni komfort Twojej pracy, dołącz do Nas! Korzystaj z aplikacji RSQ na laptopie, telefonie lub tablecie. Załóż konto i przez 3 miesiące za darmo testuj możliwości naszego systemu.

ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ

Masz sugestie lub rady dotyczące kolejnych usprawnień w aplikacjach RSQ Doctor i RSQ Clinic? Nie wahaj się. Jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły.

NAPISZ DO NAS

Aktualizacja dotyczy programów zarówno na komputer, jak i telefon lub tablet.

UWAGA! Jeżeli korzystasz z aplikacji na urządzeniach mobilnych, pamiętaj o zaktualizowaniu najnowszej wersji w Sklepie Google Play oraz App Store.

Październik 2022

RSQ Clinic

- ZARZĄDZANIE WIDOCZNOŚCIĄ PRACOWNIKÓW W RSQ HEALTH - Dzięki nowej funkcji przy każdym specjaliście już teraz możesz wybrać placówki medyczne, do których pacjenci będą mogli samodzielnie umawiać się przez rejestrację online. Odznaczenie placówek sprawi, że dany medyk nie będzie widoczny w wyszukiwarce. Konto w RSQ Health skonfigurujecie z poziomu aplikacji RSQ Clinic. Tak elastyczne podejście do rejestracji online spełni potrzeby wszystkich pracowników w Twojej placówce.

Wrzesień 2022

RSQ Doctor

- BLOKOWANIE TERMINU W TERMINARZU - Od teraz możesz uwzględniać wszystkie plany w terminarzu. Wystarczy wybrać odpowiedni termin lub kliknąć w zielony przycisk z plusem i zmienić zakładkę na "Dodaj blokadę". Przypisz własną nazwę, ustaw blokadę godzinową lub dniową oraz dopasuj termin i czas jej trwania. Dzięki blokadzie zawsze będziesz pamiętać o nadchodzących wydarzeniach.

RSQ Clinic

- WIDGET RSQ HEALTH - Od teraz możesz ustawić na swojej stronie internetowej własny widget do rejestracji online RSQ Health dla pacjentów. Aby to zrobić, w programie RSQ Clinic właściciel organizacji musi przejść do zakładki „Ustawienia”, a następnie kliknąć przycisk RSQ Health. Po zintegrowaniu swojej organizacji, w sekcji „pracownicy” właściciel może wygenerować widget, czyli część terminarza specjalisty, który pozwoli pacjentom sprawdzić dostępne terminy lub od razu umówić wizytę.

Lipiec 2022

RSQ Doctor

- KOPIOWANIE FORMULARZY - Wystarczy jeden przycisk, a wybrane formularze pojawią się w trwającej wizycie. Kliknij w ikonę na górze ekranu po prawej stronie z podpisem ,,Kopiuj z poprzednich wizyt z cyklu”. Następnie wybierz wizytę, z której chcesz skopiować formularz oraz kliknij odpowiedni formularz, np. wywiadu. Kopiując pojedyncze formularze lub dokumentację z całej wizyty możesz podejrzeć ich treść.

- NOWY UKŁAD POSZCZEGÓLNYCH FUNKCJI - Zmieniliśmy układ niektórych funkcji podczas wizyty i od teraz wszystkie przydatne opcje masz w jednym miejscu. Na górze strony znajdziesz ikonki do usuwania formularza, edycji nazwy cyklu leczenia, okna profilu pacjenta oraz kopiowania formularzy.

RSQ Clinic

- UPRAWNIENIA DO ZAKŁĄDKI USŁUGI I RAPORTY - Od teraz właściciel organizacji może nadać pracownikom uprawnienia do zakładki "Usługi i raporty". Jak to zrobić? Wejdź w zakładkę ,,Użytkownicy”, kliknij pole odpowiedniego specjalisty i zaznacz odpowiednio checkboxy ,,usługi” oraz ,,raporty”.

Czerwiec 2022

RSQ Doctor

- WALIDACJA OBOWIAZKOWYCH PÓL - automatyczna weryfikacja dzięki, której program nie pozwoli Ci przejść do kolejnego etapu wizyty bez podania wymaganych prawnie danych. Po zaznaczeniu pola "Brak PESELu", możesz wybrać inny dokument potwierdzający tożsamość pacjenta.

RSQ Clinic

- RAPORTY W RSQ CLINIC - od teraz możesz wygenerować raport z nowymi informacjami. W raporcie dodana została kolumna z informacją o zaznaczonej zgodzie marketingowej pacjenta oraz kolumna, w której znajdziesz dane o odwołanych wizytach.

- KODY ICD-9 W USŁUGACH - do każdej usługi możesz przypisać konkretną procedurę lub procedury ICD-9. Jak to zrobić? Wystarczy w zakładce „Katalog usług” dodać lub edytować usługę i w polu „Procedury ICD-9” wpisać odpowiedni kod. Tak przypisana procedura ICD-9 do usługi, automatycznie pojawi się w dokumentacji medycznej po rozpoczęciu wizyty.

- DODATKOWE USPRAWNIENIA W USŁUGACH - dodając kilka usług do jednej wizyty, ich czas trwania sumuje się i dostosuje do Twojego terminarza. Oczywiście ręcznie możesz zmienić czas trwania wizyty.

Kwiecień 2022

RSQ Doctor

- DODAWANIE ZAŁĄCZNIKÓW - możesz dodawać załączniki (np. zgody, kwestionariusze, ankiety lub wcześniej wykonane badania) nie tylko podczas trwania wizyty, ale w każdym momencie w profilu pacjenta. Wystarczy, że wejdziesz w profil danego pacjenta i klikniesz niebieski przycisk ,,Dodaj załącznik”. Wybierz odpowiedni plik, nadaj mu nazwę, opisz go i dodaj do profilu pacjenta. Funkcja działa również w wersji mobilnej aplikacji. Dodatkowo tam możesz zrobić to za pomocą aparatu w telefonie.

- OZNACZENIE PÓL OBOWIĄZKOWYCH - nie musisz zastanawiać się, które pola są najważniejsze i wymagane prawnie podczas dodawania pacjenta. Oznaczyliśmy je czerwoną gwiazdką. Zmieniliśmy również odrobinę układ pól.

- ZGODA MARKETINGOWA PACJENTA - przy pacjencie możesz zaznaczyć, czy wyraził on zgodę na otrzymywanie treści marketingowych. Pozwoli Ci to w prowadzeniu akcji promocyjnych dla Twoich pacjentów.

RSQ Clinic

- RAPORTY I STATYSTYKI - funkcja dzięki, której możesz generować statystyki związane z wizytami, usługami oraz pacjentami. Wszystkie dane do analizy znajdziesz w zakładce ,,Usługi i raporty’’. Kliknij w tę zakładkę, a następnie wejdź i po lewej stronie wybierz ,,Raporty”. Określ zakres dat i format (xlsx lub csv). Kliknij "Pobierz raporty", a plik zapisze się na dysku Twojego komputera.

Marzec 2022

RSQ Doctor

- WYŚWIETLANIE LISTY PACJENTÓW - Od teraz masz dwa sposoby wyświetlania listy pacjentów w zakładce Pacjenci na dziś. W wersji webowej pierwszy sposób to dobrze znany widok terminarza, a drugi to nowość, czyli widok w postaci listy wizyt. W wersji mobilnej to widok karuzeli lub nowa forma w postaci listy wizyt. Bez względu na to z jakiego urządzenia korzystasz, nawigacja odbywa się za pomocą ikon umieszczonych w górnej części komponentu terminarza i komponentu listy.

Luty 2022

RSQ Doctor

- WIZYTY CYKLICZNE - Od teraz możesz umawiać pacjentów na kilkanaście wizyt do przodu za jednym razem. Co więcej aplikacja sama powiadomi Cię, jeśli w jednym z zaplanowanych wprzód terminów, któryś będzie już zajęty przez innego pacjenta. W takim wypadku program zaproponuje Ci 2 inne najbliższe terminy lub możesz sam zmienić datę. Wszystko, by jak najbardziej usprawnić Twoją pracę w terminarzu.

- MOŻLIWOŚĆ USUWANIA PACJENTA - To dodatkowa funkcja, która pozwoli Ci na anulowanie konta pacjenta bez uzupełnionej dokumentacji (numeru dokumentu) oraz dodanych wizyt (przeszłych lub przyszłych). To niezwykle przydatne narzędzie w przypadku, gdy wpiszesz tego samego pacjenta ponownie do bazy. Już od dawna masz również możliwość połączenia dwóch kont pacjenta w jedno wraz z jego dokumentacją.

RSQ Clinic

- RSQ CLINIC NA URZĄDZENIACH MOBILNYCH - cała placówka w Twojej dłoni. To nowość stworzona z myślą o mobilności osób pracujących przy rejestracji. Odprowadzasz dzieci do szkoły, jesteś na zakupach albo czekasz w urzędzie? Od teraz możesz umówić pacjenta do wszystkich specjalistów w placówce w każdym momencie i z każdego miejsca, jeśli masz przy sobie telefon lub tablet. Od miesiąca możesz też dodawać usługi w swoim katalogu usług.

- EDYTOWANIE USŁUGI W KATALOGU USŁUG - Mała, ale bardzo istotna zmiana. Kliknij w ikonkę ołówka przy odpowiedniej usłudze, edytuj potrzebne dane i zapisz.

Styczeń 2022

RSQ Doctor

- ZAŁĄCZNIK PDF - w aplikacji jest już możliwość dołączania plików w formacie PDF. Wystarczy kliknąć przycisk „dodaj załącznik” z białym plusem na zielonym tle, wybrać odpowiedni plik z dysku komputera i gotowe. Pliki można powiększyć, pomniejszyć i pobrać na urządzenie.

- WIEK PACJENTA - z tą aktualizacją na każdym etapie wypełniania dokumentacji medycznej będziesz widzieć wiek pacjenta obok jego imienia i nazwiska. Jest on generowany automatycznie na podstawie numeru PESEL. Informacja ta będzie wyświetlać się przy rozpoczęciu wizyty (widok szkieletu), dashboardzie pacjenta oraz w trakcie całego wywiadu.

RSQ Clinic

- USŁUGI - w tym miesiącu rozwinęliśmy zakładkę katalog usług. Podczas tej aktualizacji dodaliśmy nowe pola, świadczeniodawcy oraz specjaliści. Teraz możesz przypisać daną usługę do konkretnego medyka, świadczeniodawcy i dodać odpowiednie procedury ICD-9. Żadne z tych pól nie jest obowiązkowe.