Na rynku obecne są już cztery aplikacje autorstwa RSQ Technologies: RSQ Doctor, RSQ Physio, RSQ Clinic oraz RSQ Motion. Wszystkie składają się na RSQ Health System, czyli świat zintegrowanych ze sobą aplikacji RSQ Technologies.

Od lekarzy dla lekarzy

RSQ Doctor to najbardziej intuicyjna pod słońcem aplikacja do prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej, ale stworzona dla gabinetów lekarskich. Swoją premierę miała 22 marca 2021 roku. Program powstał we współpracy z lekarzami i został zaprojektowany tak, aby jego użytkownicy mogli się skupić tylko na leczeniu.

Przejrzysty i przyjazny interfejs oraz funkcjonalny system wystawiania e-recept i e-skierowań w RSQ Doctor ułatwiają codzienną pracę i skracają czas poświęcany przez lekarzy na wypełnianie dokumentacji medycznej. Aplikacja zapewnia kompleksową obsługę jednoosobowych praktyk prywatnych jak i całych podmiotów leczniczych, które mogą dzielić się kartotekami pacjentów pomiędzy współpracownikami. Program dostępny jest na urządzenia mobilne, dzięki czemu lekarz zawsze ma przy sobie informacje o swoich pacjentach.

RSQ Doctor kosztuje 59 zł netto miesięcznie, ale każdy użytkownik, który zarejestruje swoje konto w aplikacji otrzymuje 3-miesięczny okres próbny. W jego trakcie będzie mógł spokojnie poznać wszystkie zalety systemu, które usprawnią jego codzienną pracę. Identycznie jak w przypadku RSQ Phsyio, opłata za aplikację pobierana jest automatycznie raz na miesiąc z karty podpiętej przez użytkownika podczas rejestracji.

Wsparcie dla administracji

Doskonałym uzupełnieniem programów RSQ Physio oraz RSQ Doctor jest zintegrowana z nimi aplikacja RSQ Clinic, która jest przeznaczona dla pracowników administracyjnych, np. rejestracji medycznej. Służy zarządzaniu harmonogramami medyków, uprawnieniami systemowymi czy bazą pacjentów.

Program RSQ Clinic sprawdza się zarówno w mniejszych placówkach jak i w większych organizacjach, działających w wielu lokalizacjach. Liczba miejsc, w których mogą pracować pracownicy użytkownika jest nieskończona. Obecnie RSQ Clinic jest darmowym dodatkiem, a w przyszłości będzie kosztował jedyne 10 zł miesięcnie netto.

Od fizjoterapeutów dla fizjoterapeutów

RSQ Physio to więcej niż tylko program do prowadzenia dokumentacji medycznej czy rejestracji pacjentów. To najbardziej intuicyjna aplikacja pod słońcem. Program dla podmiotów leczniczych, który kompleksowo i w zgodzie z prawem medycznym wesprze Twoją praktykę.

Konto w RSQ Physio założyło już ponad 4 tysiące osób. Wszyscy fizjoterapeuci, którzy używają tego systemu mają absolutną pewność, że wypełniając poprawnie dokumentację medyczną, robią to zgodnie z obowiązującym prawem, a dane pacjentów są przechowywane w zgodzie z najwyższymi standardami. Spełnianie wymagań RODO dla czołowych europejskich dostawców usług zdrowotnych uczyniło z RSQ Technologies weteranów bezpieczeństwa.

Aplikacja RSQ Physio kosztuje tylko 39 zł netto miesięcznie, co czyni ją jednym z najtańszych rozwiązań na rynku. Opłata za aplikację pobierana jest automatycznie raz na miesiąc z karty podpiętej przez użytkownika podczas rejestracji. Jednocześnie na mailu użytkownika ląduje faktura za daną subskrypcję. RSQ Technologies nie wymaga podpisywania dodatkowych umów papierowych i przesyłania ich pocztą, wystarczy zgoda internetowa. Dodatkowo każdy użytkownik ma do swojej dyspozycji nielimitowaną pulę bezpłatnych SMS-ów przypominających pacjentom o terminie wizyty. Wszyscy chętni do sprawdzenia RSQ Physio mają do swojej dyspozycji 30-dniowy bezpłatny okres próbny, po którym mogą podjąć ostateczną decyzję odnośnie kontynuowania korzystania z aplikacji.

Więcej o aplikacji RSQ Physio można przeczytać na: https://www.rsqphysio.com

Dokładniej niż z goniometrem

RSQ Motion jest certyfikowanym produktem medycznym oznaczonym symbolem CE. To oznacza, że wyrób spełnia wymagania dyrektyw Unii Europejskiej. Dotyczą one zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska, a także określają zagrożenia, które producent powinien wykryć i wyeliminować.

RSQ Motion to seria narzędzi analitycznych opartych na czujnikach, które umożliwiają pomiar, diagnostykę, analizę, a następnie monitorowanie postępów w rehabilitacji pacjenta. System ma zastosowanie w leczeniu schorzeń ortopedycznych, rehabilitacji pourazowej, medycynie sportowej i badaniach fizyki stawów. Zadaniem systemu jest monitorowanie pacjentów po złamaniach kości, z zespołami przeciążeniowymi, ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów, po urazach mięśniowych, stawowych kończyn lub kręgosłupa, a także pacjentów będących w trakcie leczenia pooperacyjnego, rehabilitacji lub po leczeniu oraz osób uprawiających sport.

Integracja ułatwia współpracę

Wielką zaletą RSQ Health System jest pełna integracja wszystkich aplikacji, które budują ten cały "ekosystem". Użytkownicy aplikacji RSQ Doctor, RSQ Physio i RSQ Clinic mogą współdzielić ze sobą jedną bazę pacjentów. A to oznacza, że historia leczenia przykładowego Jana Nowaka może być dostępna zarówno dla lekarza korzystającego z RSQ Doctor jak i fizjoterapeuty używającego RSQ Physio.

To idealnie sprawdzi się w placówkach, które zatrudniają zarówno lekarzy jak i fizjoterapeutów. A co więcej terminarze wszystkich pracowników tej organizacji mogą być prowadzone przez pracownika rejestracji wykorzystującego w swojej pracy aplikację RSQ Clinic. Z takiego rozwiązania korzystają już medycy z uznanej klinki Rehasport, która w 2014 roku jako pierwszy polski ośrodek medyczny znalazła się w elitarnym gronie placówek z najwyższym certyfikatem Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) - FIFA Medical Centre of Excellence.